Kolik se oplatí podnikáním na internetu vydělávat?

Stanovili jste si sumu, kterou si chcete ročně vydělat podnikáním na internetu?
Jste připraveni udělat potřebné kroky, abyste této sumy opravdu dosáhli?

Pro mnoho lidí je líbivá částka 1 000 000 korun

Na začátek je ale potřebné upřesnit jeden pojem. Pokud někdo řekne, že si vydělává nějakou částku peněz na internetu, obvykle to neznamená zisk… ale tato částka představuje obrat, tj. peníze, které obdržel (přijal) za poskytnuté produkty nebo služby.

Pokud jste infopodnikatel, tj. vytváříte školení, kurzy a prodáváte své znalosti a zkušenosti, tak náklady nemusí být velké, z částky 1 milion korun vám může zůstat větší část.

Ale jako každé podnikání, i infopodnikání má své náklady.

Potřebujete si platit: domény, webhosting, emailové služby – autorespondery, placenou reklamu, účetnictví, internet, odvody, daně a pomoc od odborníků z oblastí, ve kterých se neorientujete – tam bývají obvykle největší náklady.

Čekáte závratné výdělky na internetu?

Asi se jich nedočkáte… Pokud chcete dlouhodobě prosperovat, tak potřebujete neustále investovat do rozvoje svého podnikání, potřebujete neustále hledat nové zákazníky, rozšiřovat portfolio služeb

Pokud budete infopodnikání dělat naplno, může vám může zajistit pohodlný život a průběžný rozvoj firmy. Může se z toho stát vaše poslání na celý život.

Pokud si chcete jednorázově vydělat hodně peněz, je to hodně riskantní cesta. Postupovat po malých krůčcích kupředu, postupně rozvíjet své portfolio produktů a služeb, je cesta, kterou jsme vyzkoušeli, a která funguje.

A ještě jedna poznámka k vydělávání milionu korun ročně..

Pokud překročíte 1 milion za 12 po sebe jdoucích měsíců, podle aktuálního znění zákonů se musíte stát plátcem DPH, a všechny vaše produkty a služby okamžitě zdraží o aktuální výši DPH… anebo necháte ceny stejné a začněte vydělávat o částku aktuálního DPH méně… nemluvě ještě o „svazující“ povinnosti každý měsíc odevzdávat hlášení na finanční úřad…

Pokud máte ambice vydělávat přes milion každý rok, tak klidně do toho.
Pokud ale chcete vydělat jednou hodně, a potom si „užívat života„, doporučuji se zamyslet a raději si svoje podnikání naplánovat tak, aby jste 1 milion nepřekročili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Kolik se oplatí podnikáním na internetu vydělávat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..